Podwieczorki u Albertich wracają po wakacyjnej przerwie!

Zapraszamy 26 września o godz. 16:30. Temat wrześniowych Podwieczorków: Lekcja anatomii doktora House’a, czyli o pastiszach słynnych dzieł sztuki

Podwieczorki u Albertich to autorski projekt Muzeum Porcelany. W trakcie comiesięcznych spotkań przybliżamy sylwetki i twórczość najwybitniejszych artystów i omawiamy różnorodne zagadnienia z zakresu historii sztuki.

W trakcie najbliższych podwieczorków, oprócz życiorysów artystów słuchacze będą mieć okazję zaznajomić się z ciekawymi zagadnieniami dotyczącymi sztuki śląskiej, szczególnie w perspektywie najnowszych badań i odkryć historyków sztuki.

Wstęp na Podwieczorki bezpłatny. Na spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne lub mailowe. Kontakt 74 664 60 30 wew. 35 lub promocja@muzeum.walbrzych.pl

Prowadzący:
Marek Kwaśny (ur. 1988) – magister historii sztuki (2013), w latach 2012-2013 prezes Koła Naukowego Studentów Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, od 2012 roku wiceprezes Wrocławskiej Fundacji Studentów Historii Sztuki. Pracownik Działu Sztuki Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.