DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Godziny otwarcia

Z przykrością informujemy, że w dniach od 20 marca do 18 kwietnia 2021 roku Muzeum Porcelany w Wałbrzychu pozostaje nieczynne dla zwiedzających.

Wejścia na trasę zwiedzania odbywają się co 30 minut, ostatnie o godzinie 14.30.
W ramach jednego wejścia muzeum może zwiedzać maksymalnie 10 osób.
Od wtorku do niedzieli w godzinach 12.30-13.00 przerwa na dezynfekcję obiektu.

Sklep muzealny jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00, w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 15.00. Zapraszamy również do zakupów online. 

Dla interesantów muzeum jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.30.

 • W  trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo ilość osób zwiedzających jednorazowo ekspozycję jest ograniczona, dlatego może się zdarzyć (szczególnie w okresach zwiększonego ruchu turystycznego), że będą Państwo musieli poczekać na możliwość zwiedzania muzeum. Wszelkich informacji udzielą Państwu nasi pracownicy, którzy dołożą też wszelkich starań, aby czas oczekiwania na zwiedzanie był jak najkrótszy. Aby uniknąć kolejek, zachęcamy do zakupu biletów online – tutaj.
 • WAŻNE INFORMACJE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH ZNAJDUJĄ SIĘ W SEKCJI REZERWACJE


Cennik biletów i usług

 

 • Wypożyczenie audioprzewodnika bezpłatnie w cenie biletu
  Uwaga: ze względu na bezpieczeństwo epidemiczne audioprzewodniki wypożyczane są bez słuchawek. Istnieje możliwość odsłuchu nagrań poprzez wbudowany głośnik, dołączenia do urządzenia własnych słuchawek lub zakupu w recepcji słuchawek w cenie 1 zł / szt.
 • Zajęcia edukacyjne – zobacz cennik: oferta stałaoferta dodatkowa.

W poniedziałki wstęp do muzeum jest bezpłatny.

 

Bilet ulgowy przysługuje:
– uczniom,
– studentom,
– doktorantom,
– nauczycielom,
– emerytom i rencistom,
– osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom,
– osobom powyżej 65. roku życia,
– osobom odznaczonym odznakami „Za opiekę nad zabytkami”,  „Zasłużony Działacz Kultury”,  „Zasłużony dla Kultury Polskiej”,  „Zasłużony dla Kultury Narodowej”,
– kombatantom.
Wstęp bezpłatny przysługuje:
– osobom odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”,
– pracownikom muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów,
– członkom ICOM i ICOMOS, członkom Stowarzyszenia Muzealników Polskich, członkom Stowarzyszenia Historyków Sztuki,
– posiadaczom Karty Polaka
– dzieciom do lat 7
Podstawa prawna:
– Ustawa z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach
– Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 lipca 2017 r. w sprawie rodzajów dokumentów potwierdzających uprawnienia do ulgi w opłacie albo zwolnienia z opłaty za wstęp do muzeów państwowych

Pracownicy muzeum są uprawnieni do sprawdzenia dokumentów uprawniających do korzystania z ulg w zakupie biletu.


Przyjmujemy płatności kartami płatniczymi

Karty

Honorujemy kartę „Rodzina 3+”  – zwiedzanie muzeum przez całą rodzinę w cenie jednego biletu normalnego.

 


 

 

Dojazd

KOMUNIKACJA MIEJSKA

 • z dworca kolejowego Wałbrzych Miasto: linia C, kierunek Centrum, przystanek Pl. Solidarności – Muzeum (bezpośrednio przy budynku muzeum), 
 • z dworca kolejowego Wałbrzych Główny: linia A, kierunek Podzamcze, przystanek Mickiewicza/Plac Tuwima, następnie pieszo ok. 10 minut ul. Św. Jadwigi w kierunku Rynku, następnie ul. 1 Maja w kierunku Placu Solidarności (kliknij, aby zobaczyć na mapie)
 • z uzdrowiska Szczawno Zdrój i CNiS “Stara Kopalnia”: linia 5, kierunek Centrum – Rusinowa, przystanek Piłsudskiego/Plac Tuwima, następnie pieszo ok. 10 minut ul. Św. Jadwigi w kierunku Rynku, następnie ul. 1 Maja w kierunku Placu Solidarności (kliknij, aby zobaczyć na mapie)
 • z Zamku Książ: linia nr 12, przystanek Mickiewicza/pl. Tuwima następnie pieszo ok. 10 minut ul. Św. Jadwigi w kierunku Rynku, następnie ul. 1 Maja w kierunku Placu Solidarności (kliknij, aby zobaczyć na mapie)
  lub
  linia 8, kierunek Szczawno Zdrój, przystanek Dworzec Miasto, następnie linia C, kierunek Centrum, przystanek Pl. Solidarności – Muzeum (bezpośrednio przy budynku muzeum).
 • z ul. Sikorskiego (przystanki międzymiastowej komunikacji autobusowej): pieszo ok. 10 minut ul. A. Wajdy, następnie w prawo w ul. gen. Zajączka, w prawo w ul. B. Limanowskiego do ronda E. Sagana, w prawo w ul. 1 Maja w kierunku Pl. Solidarności (kliknij, aby zobaczyć na mapie)

Przejdź do rozkładu jazdy komunikacji miejskiej

 

SAMOCHÓD

 • dla samochodów osobowych zalecamy korzystanie z parkingu przy ul. Rycerskiej, następnie pieszo ok. 3 minuty ul. 1 Maja w kierunku Placu Solidarności
 • dla autokarów zalecamy korzystanie z parkingu przy ul. Kasztanowej (obok budynku ZUS), następnie pieszo ok. 5 minut ul. 1 Maja w kierunku Pl. Solidarności (kliknij, aby zobaczyć na mapie); istnieje również możliwość zatrzymania autokaru na czas wsiadania i wysiadania grupy na przystanku komunikacji miejskiej Plac Solidarności – Muzeum (bezpośrednio przy budynku muzeum).

Koordynaty GPS: 50°45’55’’N 16°16’47’’E


Rezerwacja

 • Grupy zorganizowane obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu zwiedzania. Rezerwacji można dokonać wyłącznie dokonując zakupu biletów poprzez system sprzedaży biletów online pod adresem  http://bilety.muzeum.walbrzych.pl
 • W ramach jednego wejścia muzeum zwiedzać może maksymalnie 10 osób.
 • Grupom zorganizowanym, które nie dokonały wcześniejszego zakupu biletów, muzeum nie gwarantuje możliwości zwiedzania ekspozycji przez całą grupę jednocześnie – będzie to uzależnione od ilości zwiedzających.
 • Zwiedzanie odbywa się w dniu i o godzinie, na które zostały zakupione bilety.  Jeśli grupa planuje wcześniejsze bądź późniejsze przybycie do muzeum, prosimy o jak najszybszy kontakt telefoniczny pod numerem 74 664 60 30 w celu zmiany godziny zwiedzania (o ile będzie taka możliwość). W przypadku braku kontaktu telefonicznego rezerwacja ulega anulowaniu po upływie 15 minut od zarezerwowanej godziny zwiedzania. 

Regulamin zwiedzania

Zakup biletu wstępu oznacza akceptację postanowień REGULAMINU ZWIEDZANIA.