Nowy eksponat w zbiorach muzeum

Na wystawie kolekcji porcelany europejskiej można już oglądać najnowszy nabytek muzeum. Porcelanowy czajniczek z pokrywką pochodzi z podparyskiej manufaktury w Sevres, a powstał ok. 1787 r. Zdobi go dekoracja wykonana przez Jeana Jaquesa Pierre’a le jeune, w której dominują klasycystyczne motywy w stylu Ludwika XVI.

Zakup eksponatu do zbiorów muzeum możliwy był dzięki dofinansowaniu w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kolekcje muzealne”. 

Wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze odwiedzić muzeum i zobaczyć tego wyjątkowego nabytku zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”18″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]