Nowy cykl

Szanowni Państwo,

prezentujemy Państwu nasz nowy cykl, który nazwaliśmy „Muzeum dla każdego – muzealne nowości”. Skąd ta nazwa? Otóż już dziś zabierzemy Państwa ze sobą w fascynującą podróż po znajdujących się w naszych zbiorach nigdy wcześniej nieeksponowanych muzealiach, jak również pokażemy Państwu, jakie nowe eksponaty udało nam się w ostatnim czasie zakupić.

Po tym premierowym ukazaniu się muzealnej publiczności nasze nowe perełki trafią na wystawę – będziecie mogli ich Państwo tam poszukać, kiedy tylko nasze Muzeum będzie ponownie otwarte. Mamy ogromną nadzieję, że nastąpi to już wkrótce.

W okresie pandemii Muzeum nieprzerwanie prowadzi swoją statutową działalność, staramy się zajmować naszą pracą najlepiej jak możemy.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, mimo pracy zdalnej i w oddaleniu od naszych zbiorów nadal pozyskujemy interesujące i unikalne historyczne obiekty, w tym prawdziwe perełki śląskiej porcelany.

Dział Ceramiki, Dział Sztuki oraz Dział Historii Miasta i Regionu prowadzą nieprzerwanie swoje prace badawcze nad opracowywaniem zbiorów i nowych muzealiów.

W każdy piątek będziemy Państwu prezentować nasze perełki.

Zaczynamy już dziś od nowego nabytku, z którym pragniemy Państwa zapoznać.

Wspaniałej podróży.