Noc Muzeów 2019

Europejska Noc Muzeów już od kilkunastu lat ciesząca się we wszystkich krajach niesłabnącym zainteresowaniem zwiedzających jest doskonała okazją spojrzenia na muzea inaczej niż zwykle – magia nocnego zwiedzania, specjalnie na tę noc przygotowywane wystawy i inne atrakcje sprawiają, że z roku na rok rośnie liczba gości, a sama idea wykroczyła dawno poza muzea obejmując także galerie sztuki, kościoły, obiekty turystyczne i instytucje kultury.

W tym roku dzięki współpracy naszego muzeum z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Wałbrzychu Noc Muzeów będzie okazją do odwiedzenia dwóch wyjątkowych zabytków doby klasycyzmu na wałbrzyskiej starówce – Pałacu Albertich, w którym swoją siedzibę ma Muzeum Porcelany oraz Kościoła Zbawiciela.

W Muzeum Porcelany będą mogli Państwo odkryć świat Białego Złota. Na naszej stałej ekspozycji zobaczą Państwo obiekty zarówno z fabryk i manufaktur śląskich, jak i europejskich, a także polską ceramikę z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Zapraszamy też do podziwiania naszej najnowszej wystawy czasowej pt. „Śląska porcelana Art déco ”, która nada charakter całemu wydarzeniu, przenosząc nas do barwnych lat 20. i 30. XX. wieku.

Jednocześnie zapraszamy do odwiedzenia XVIII-wiecznego Kościoła Zbawiciela, który wzniesiono w latach 1785-1788 według projektu znanego już wówczas, urodzonego w Kamiennej Górze Carla Gottharda Langhansa, projektanta między innymi berlińskiej Bramy Brandenburskiej. Imponujące rozmachem i pięknem rozwiązań architektonicznych wnętrze kościoła nie zawsze jest dostępne dla zwiedzających, więc warto skorzystać z okazji, jaka nadarza się już 18 maja.

Noc Muzeum rozpoczynamy o godzinie 19:00, a czekamy na Państwa aż do północy.

 

 

 

WAŻNA INFORMACJA:

W związku z organizacją Nocy Muzeów nasz obiekt będzie czynny dla zwiedzających jedynie w czasie ww. imprezy. W niedzielę (19.05.2019) Muzeum Porcelany będzie nieczynne.