Najnowsza wystawa w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

Wielkim krokami zbliża się premiera naszej najnowszej wystawy, na którą zaprosimy Państwa już 21 kwietnia br.

Po elitarnej porcelanie z fabryki Hermanna Ohme przeszedł czas na coś zgoła innego.

Pod koniec kwietnia salę wystaw czasowych wypełni tykanie zabytkowych, bo pochodzących z założonej w 1850 roku w Świebodzicach (niem. Freiburg) fabryki zegarów Gustava Beckera.

A będzie ich ponad sto. Wszystkie wyjątkowej urody i bardzo różnego przeznaczenia. Od zegarów ściennych, stojących, stołowych, gabinetowych, buduarowych, kartuszowych, kominkowych, budzików… po zegarki kieszonkowe.

Gustav Becker był ojcem przemysłu zegarmistrzowskiego na Śląsku i absolutnym pionierem tej branży. Jego nazwiska nie trzeba powtarzać dwa razy kolekcjonerom zegarów z całego świata.

Czasomierze pochodzić będę z prywatnych kolekcji, nigdy wcześniej nieeksponowanych szerszej publiczności.

Już dziś warto zapisać sobie tę datę w kalendarzu.

📆 Start wystawy: 21 kwietnia 2023

📆 Zakończenie: 28 stycznia 2024

Wystawie będzie towarzyszyło ilustrowane wydawnictwo.

Do zobaczenia w Muzeum Porcelany.