IV Biennale Mistrzów Ceramiki im. Bronisława Wolanina

Szanowni Państwo,

współpraca wałbrzyskiego Muzeum z Fundacją UNIKAT rozpoczęła przedsięwzięcie pod nazwą BIENNALE MISTRZÓW CERAMIKI im. Bronisława Wolanina. W roku 2013 wybór padł na Ewę Granowską, w 2015 swoją twórczość artystyczną prezentowała profesor Irena Lipska–Zworska. Dwa lata później do projektu przystąpiło Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, wspólnie organizując wystawę dwóch polskich artystów ceramików – Bronisława Wolanina i Edwarda Roguszczaka.

Już od 19 października 2019 roku Muzeum Porcelany w Wałbrzychu zaprasza na wystawę wybitnego polskiego artysty ceramika, malarza, grafika, projektanta, designera – Władysława Garnika. Na wystawie pt. “Konstrukcje” będą eksponowane obiekty ceramiczne ze zbiorów Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, ceramika z kolekcji Pani Iwony Siewierskiej oraz dzieła, w tym rysunki udostępnione przez autora.

Serdecznie zapraszamy od 19 października 2019 roku do 31 stycznia 2020 roku.