Debata „Między miastem a regionem” już w sobotę 13 kwietnia w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

W sobotę 13 kwietnia br. o godzinie 11.00 we wnętrzach naszego Muzeum odbędzie się Debata „Między miastem a regionem” w Wałbrzychu którą współorganizujemy wraz z Centrum Historii Zajezdnia.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Miejsc jest sporo, lecz ich ilość jest ograniczona.

Prosimy zgłosić chęć udziału w tym wydarzeniu dzwoniąc pod numer: 🟪 74 664 60 30

„Między miastem a regionem. Dolny Śląsk po 1945 r. widziany z różnych perspektyw” to cykl debat organizowanych w byłych miastach wojewódzkich (1975–1998) i jednocześnie największych ośrodkach miejskich Dolnego Śląska. Dyskusje te będą dotyczyć historii poszczególnych terenów po II wojnie światowej, z uwzględnieniem ich rozwoju i degradacji, m.in. w ujęciu gospodarczym, społecznym, kulturowym. W tegorocznej, drugiej edycji cyklu tematem wiodącym debat będą kwestie: Podróże – migracje – wysiedlenia. Podczas spotkań zaproszeni paneliści skupią się na problemach związanych z mobilnością społeczną, transportem i komunikacją czy też turystyką.

W debacie udział wezmą:

🟪 Prof. ucz. dr hab. Tomasz Przerwa, Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego

🟪 Dr Przemysław Dominas, badacz niezależny

🟪 Dr Piotr Retecki, Nowa Kronika

🟣 Prowadzenie debaty: dr Tomasz Nochowicz, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

🟣 Komentarz i podsumowanie debaty: prof. dr hab. Przemysław Wiszewski

Wydarzenie jest współorganizowane przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” / Centrum Historii Zajezdniawraz z lokalnymi partnerami – instytucjami kultury.

Cykl odbywa się we współpracy z Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Koleje Dolnośląskie S.A.

Kolejne spotkania odbędą się w: Muzeum Papiernictwa (26 kwietnia, godz. 17:00), a podsumowanie cyklu nastąpi podczas dyskusji we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia (21 maja, godz. 17:00).

Serdecznie zapraszamy!