Teraz polski dizajn. Aleksandra Koperda

85,00 

Opis

„Wszystko, co nas otacza, a czego nie stworzyła natura, jest zaprojektowane.

Dizajn buduje nasz świat.

Dobry ułatwia codzienne życie, poprawia jego komfort, zły frustruje, negatywnie wpływa na nas, na nasze otoczenie i relacje z innymi.

Przedmioty budują naszą tożsamość, ucieleśniają nasze wspomnienia, oczekiwania i ambicje, tworzą środowisko, w którym żyjemy.

Dowiedz się:

  • jak to się stało, że jedyny egzemplarz krzesła Pająk projektu Edmunda Homy przez kilkadziesiąt lat stał zapomniany w podtrójmiejskim domu byłego stolarza z fabryki;
  • który król posiadał w swojej kolekcji 35 798 sztuk wyrobów z porcelany, twierdząc, że cierpi na „chorobę porcelanową”;
  • dlaczego Eileen Gray, pierwsza dama dizajnu, umarła w zapomnieniu.

Poznaj cenionych na całym świecie polskich projektantów i tych, którzy właśnie ruszają na podbój zagranicznych rynków. Zachwyć się przedmiotami codziennego użytku – zarówno tymi produkowanymi przemysłowo, jak i unikatami z małych manufaktur.

Wazon OKO, fotel RM58, krzesło Pająk, figurki ćmielowskie, ceramika z Wytwórni Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”, lampa TRN – to tylko kilka przykładów rzeczy, za którymi stoją niezwykłe historie.

Zobacz, co się dzieje, gdy świat nieposkromionej wyobraźni spotyka rzeczywistość.

Aleksandra Koperda – animatorka kultury, historyczka sztuki, dziennikarka, kuratorka, autorka książek o dizajnie Odwiedziny. Rozmowy o dizajnie oraz Dizajn miejsc codziennych, od 2016 roku prowadzi „Hygge Blog”, gdzie opowiada o inspirujących ludziach – projektantach, dizajnerach, artystach, rzemieślnikach – i o wnętrzach, w których żyją, o dizajnie pisze m.in. dla „Vogue’a” i „Architectural Digest”, mieszka w Krakowie.”

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

 

Ilość stron: 304

Oprawa: twarda

Wydawnictwo: Znak

Kraków, 2023

ISBN 978-83-240-9417-2

 

Może spodoba się również…