97 lat obecności Muzeum w Pałacu Albertich

Tegorocznych Mikołajek nie zapomnicie długo! 😉

Już dziś zapraszamy Państwa do wspólnego świętowania bardzo ważnej daty w historii naszego Muzeum 🎉

6 grudnia br. świętujemy dokładnie 97 lat obecności naszego Muzeum w przepięknym Pałacu Albertich, zabytkowej 222- letniej klasycystycznej rezydencji w samym sercu Wałbrzych Moje Miasto.

Kartka z kalendarza?

Choć istniejemy nieprzerwanie od 1908 roku, to właśnie 6 grudnia 1926 roku uroczyście otwarto wałbrzyskie Muzeum Regionalne (Heimatmuseum), które z kilku pomieszczeń w nieistniejącym już dzisiaj budynku w okolicach ul. Rycerskiej przeniosło się do reprezentacyjnego klasycystycznego pałacu rodziny Albertich przy ówczesnej Gottesbergerstraße 22 (dziś 1 Maja 9), stając się jednocześnie instytucją miejską, obecnie najstarszą nieprzerwanie działającą instytucją kultury w Wałbrzychu.

ŚWIĘTUJ Z MUZEUM PORCELANY W WAŁBRZYCHU| 97 lat obecności Muzeum w Pałacu Albertich

👉 tego dnia zwiedzacie Państwo Muzeum bezpłatnie

👉 o godzinie 12.00 zapraszamy Was wszystkich, przyjaciół i entuzjastów naszego Muzeum, na przepyszny tort przenosinowy

Nie może Państwa zabraknąć! Świętujmy razem 97. rocznicę otwarcia Muzeum w gościnnych progach Pałacu Albertich.

Do zobaczenia.