Taka noc zdarza się tylko raz w roku – i to właśnie na nią czekają wszyscy miłośnicy sztuki, historii i wyjątkowych przeżyć.
NOC MUZEÓW to największe kulturalne święto w Europie, kiedy muzea i galerie otwierają się dla Was po zmroku, oferując zupełnie nowe, niepowtarzalne doświadczenia. W tym roku spotykamy się już w sobotę, 16 maja 2026!
Jak co roku, zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania tej niezwykłej nocy razem z nami. Przygotowaliśmy dla Was wieczór pełen inspiracji, emocji i niezapomnianych wrażeń.
Zaczynamy, tradycyjnie, od niespodzianki dla najmłodszych.
O godzinie 17.00 zapraszamy dzieci na specjalne oprowadzanie pt. „W poszukiwaniu śladów człowieka”, którego inspiracją będzie nasza najnowsza wystawa „Ludzie z fabryki porcelany”. Dzieci wyruszą w niezapomnianą podróż po Muzeum w towarzystwie dwóch nietuzinkowych postaci: przewodniczki Florentyny i pracowniczki fabryki porcelany Marzeny. I to dopiero początek tej niezapomnianej przygody.
Wiek dzieci: od 5 do 12 lat
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Liczba miejsc jest ograniczona (maks. 15 dzieci), zapraszamy więc do zapisów: 74 664 60 30
Przygotowaliśmy również coś dla nieco starszych…
Będzie się wiele działo!
Oto program wieczoru:
Godzina 18.00 – wykład dr hab. Jerzego Krzysztofa Kosa w Kościele Zbawiciela w Wałbrzychu (plac Kościelny): Carl Gotthard Langhans i jego Ewangelicki Kościół Zbawiciela w Wałbrzychu (nie obowiązują zapisy, liczba miejsc nie jest ograniczona)
Rozpoczęcie zwiedzania Muzeum Porcelany: godzina 19.00
Wejścia na teren Muzeum odbywają się co 30 minut dla grup maksymalnie 20- osobowych :
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
W programie między innymi:
- pokaz iluminacji na fasadzie Muzeum (po zmroku)
- prezentacja najnowszej wystawy czasowej „Ludzie z fabryki porcelany”
- koncert fortepianowy w sali muzycznej połączony z prezentacją barkowych instrumentów ze zbiorów własnych Muzeum
- opowieści kustoszy o najciekawszych eksponatach i ciekawostkach historycznych związanych z jubileuszem 100-lecia obecności Muzeum w Domu Albertich w poszczególnych salach
- możliwość wzięcia udziału w warsztatach ceramicznych w pracowni Centrum Ceramiki Unikatowej (odział naszego Muzeum na terenie Starej Kopalni) – od 9.00 do 23.00 (warsztaty płatne)
- od 10.00 do 23.00 możliwość zobaczenia wystawy Sławomira Kuszczaka „Nie wprost” w Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej
- od 18.00 do 23.00 specjalne zwiedzanie wszystkich zakamarków pracowni Centrum, szczególnie tych niedostępnych na co dzień
Zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu: 74 664 60 30 (Muzeum Porcelany), 74 667 09 21 (Centrum Ceramiki Unikatowej).
Zapraszamy serdecznie.
Do zobaczenia.
