Ferie w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

W poniedziałek 15 stycznia 2024 r. rozpoczną się ferie zimowe w czterech województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim.

Jeśli zastanawiasz się, jak w kreatywny i wyjątkowy sposób spędzić ten rodzinny czas zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą.

Bo Ferie w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu to zawsze dobry pomysł!

W tym roku zapraszamy Państwa na:

🟠  muzealne warsztaty kreatywne:

🔸  „Bądź jak Monet. Impresjonizm-stwórz własne dzieło sztuki” – warsztaty malarskie polecane klasom 1-4, podczas których uczestnicy zgłębią tajniki impresjonizmu. Podczas zajęć warsztatowych dzieci będą miały okazję, aby stworzyć własne dzieło sztuki. Zajęcia te połączone są ze zwiedzaniem galerii malarstwa współczesnego i prezentacją multimedialną.

🔸  „Historia i sztuka kolażu – kolaż jako forma wypowiedzi” – polecane klasom 5-8 i szkołom ponadpodstawowym. Uczestnicy w części warsztatowej stworzą swój autorski kolaż. Warsztaty połączone z prezentacją multimedialną.

🟠  spacery ze sztuką: Spacer Alchemika, Spacer Artysty, Spacer Historyczny

🟠  warsztaty ceramiczne

🟠  oprowadzanie z cyklu „Osobliwe przedmioty i gdzie je znaleźć? W Muzeum Porcelany!” (sobota 27 stycznia, godz. 12.00)

Do skorzystania z naszej ofert zapraszamy grupy zorganizowane i osoby indywidualne.

🏛  W trakcie ferii zapraszamy również na zwiedzanie naszych wnętrz. Czekamy na Państwa przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 10.00 do 16.00 (w poniedziałki od 12.00). Wejścia na teren ekspozycji odbywają się co 30 minut, ostatnie jest o 15.00.

👨‍👩‍👧‍👦  Rodzinom z dziećmi polecamy wybór ścieżki rodzinnej z naszego audioprzewodnika i zabawę w muzealnych detektywów (planszę z muzealnymi łamigłówkami otrzymacie Państwo w recepcji muzeum). Każdy mały detektyw otrzymuje nagrodę za rozwiązanie łamigłówki.

Będzie kreatywnie, rodzinnie, niespiesznie i wyjątkowo!

Zapisy i informacje: 74 664 60 30 wew. 35

Do zobaczenia w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.