Wystawa „Era na Beckera. Przebudzenie minionego czasu”

Już od najbliższej soboty 28 kwietnia zapraszamy do odwiedzania naszej najnowszej wystawy czasowej zatytułowanej „Era na Beckera. Przebudzenie minionego czasu”. Czekać będzie na Państwa ponad setka zabytkowych zegarów pochodzących ze dawnej świebodzickiej fabryki Gustava Beckera.

Zakład Gustava Beckera, założony w 1847 roku, bardzo szybko stał się jedną z największych i najbardziej znanych fabryk zegarów, zarówno w Niemczech, jak i w całej Europie. Oprócz swojej siedziby w Świebodzicach, firma posiadała filię w czeskim Broumovie, która zaopatrywała w czasomierze Beckera cały teren ówczesnych Austro-Węgier. W 1930 r. fabryka połączyła się z produkującym do dziś renomowane zegarki koncernem Junghans.

Wśród pochodzących od prywatnych kolekcjonerów eksponatów, jakie pojawią się na wystawie znajdą się zegary wiszące, stojące, kominkowe, gabinetowe oraz budziki z różnych lat istnienia fabryki – od drugiej połowy XIX wieku, aż po lata 30. XX wieku. Eksponaty pochodzą z prywatnych kolekcji p. Bogdana Chachelskiego, p. Marka Mikołajczaka i p. Roberta Dardzińskiego.

Wystawa będzie dostępna do 31 sierpnia, jej obejrzenie jest więc świetnym pomysłem zarówno na spędzenie czasu podczas długiego majowego weekendu, jak też na wakacyjną wycieczkę.

Wystawie towarzyszy katalog, w którym znajdziecie Państwo fotografie najciekawszych i najpiękniejszych eksponatów wraz z opisami oraz informacje na temat historii fabryki G. Beckera. Katalog jest dostępny w naszym sklepie online oraz w muzeum.