Spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Ceramików Polskich

Historia wałbrzyskiego przemysłu ceramicznego to przede wszystkim historia tworzących go ludzi, tych którzy od 1945 roku, kontynuując tradycje przedwojennych fabryk, budowali i rozwijali wałbrzyskie „białe zagłębie”. Ich wiedza, doświadczenie i zaangażowanie warte są upamiętnienia i kultywowania. Cieszymy się mogąc Państwa poinformować, że z inicjatywy byłych pracowników fabryk porcelany, przy wsparciu naszego muzeum, powstaje właśnie Stowarzyszenie Ceramików Polskich. W dniu 10 lipca (środa) o godzinie 12.00 w siedzibie Muzeum odbędzie się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia, na które serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliska jest historia i dzień dzisiejszy, nie tylko wałbrzyskiej, ale także polskiej ceramiki.

Tu znajdą Państwo projekt statutu Stowarzyszenia