“Historyk sztuki na tropie…” – zapraszamy na wykład!

Nadchodzi kolejny Dolnośląski Festiwal Tajemnic! Ponad 16 tys. uczestników, eksponaty muzealne z całej Polski, prelekcje podróżników i archeologów, a to wszystko w jednym z największych i najbardziej tajemniczych zamków w Polsce.

Z tej okazji, zapraszamy na wykład Marka Kwaśnego, który odbędzie się 11 sierpnia w Zamku Książ.

Zamek Książ – Sala Krzywa, godz. 11:45.  ZAPRASZAMY!

Wykład– „Historyk sztuki na tropie – w poszukiwaniu zaginionych malowideł Johanna Jacoba Eybelwiesera z pałacu w Gorzanowie”

 

Prowadzący:

Marek Kwaśny (ur. 1988) – magister historii sztuki (2013), w latach 2012-2013 prezes Koła Naukowego Studentów Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, od 2012 roku wiceprezes Wrocławskiej Fundacji Studentów Historii Sztuki. Pracownik Działu Sztuki Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Obecnie doktorant w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie przygotowuje monografię śląskiego malarza doby baroku – Johanna Jacoba Eybelwiesera. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół sztuki śląskiej czasów nowożytnych, w tym także na zagadnieniu zakonu joannitów jako wpływowych fundatorów. Autor publikacji naukowych w kraju i za granicą z zakresu sztuki barokowej. Uczestnik projektu badawczego „Malarstwo barokowe na Śląsku”, którego kierownikiem jest dr hab. Andrzej Kozieł, prof. UWr.