Dofinansowanie w ramach programu MKiDN „Kolekcje muzealne”

Miło nam poinformować, że Muzeum Porcelany podpisało z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów umowę na dofinansowanie zakupu nowego eksponatu w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kolekcje muzealne”.

Dofinansowanie w kwocie 50.000 zł przeznaczone zostanie na zakup czajniczka pochodzącego z jednej z najstarszych w Europie manufaktur porcelany w podparyskim Sèvres. Dzieło pochodzące z ok. 1787 roku posiada unikatową dekorację wykonaną przez Jeana Jaquesa Pierre’a le jeune, w której dominują klasycystyczne motywy w stylu Ludiwka XVI. Nowy eksponat jeszcze w tym roku wzbogaci stałą ekspozycję muzeum, na której prezentowane są obiekty z wiodących europejskich fabryk porcelany.
Warto wspomnieć, że muzeum już po raz trzeci pozyskało środki na zakup nowych eksponatów w ramach programu MKiDN „Kolekcje muzealne”. W poprzednich edycjach do Wałbrzycha trafiły trzy wyjątkowe XVIII-wieczne wyroby najstarszej europejskiej manufaktury w Miśni.