SZYBCIEJ, TANIEJ I PRZYJEMNIEJ – ruszamy z projektem „Zwiększenie wykorzystania e-usług publicznych w Gminie Wałbrzych”!

Jesteś mieszkańcem Wałbrzycha, przedsiębiorcą lub innym podmiotem i chciałbyś wygodniej, szybciej i taniejzałatwić sprawę w urzędzie?
Jesteś nauczycielem, uczniem wałbrzyskiej szkoły lub jego rodzicem/opiekunem prawnym i chciałbyś mieć zdalny dostęp do dziennika, planu lub płatności?
Jesteś mieszkańcem Wałbrzycha czy turystą i chciałbyś internetowo kupić bilet do instytucji kultury, w tym Muzeum Porcelany, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia czy Teatru Lalki i Aktora?

Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu projektu E-USŁUGI w Wałbrzychu!

Stworzenie i wdrożenie systemu dziennika elektronicznego (E-SZKOŁA)
Szkoły otrzymają jednolite oprogramowanie i infrastrukturę sieciową – elektroniczne dzienniki, a nauczyciele laptopy, w tym laptopy łączące funkcję laptopa i tabletu umożliwiających dostęp do szkolnego systemu poza szkołą, np. dla nauczycieli wych. fiz.

Stworzenie i wdrożenie Nowej Elektronicznej Platformy Obsługi Klienta Administracji (Nowa E-POKA)
24 usługi publiczne udostępnione on-line! Mieszkaniec będzie mógł załatwić swoje sprawy on-line np. rozliczenia, w tym zobowiązania wobec miasta i je uregulować!

Stworzenie i wdrożenie Zintegrowanego Systemu Dystrybucji Biletów (E-BILET)
Jednolity system sprzedaży internetowej biletów do Muzeum Porcelany, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oraz Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. System ten będzie działał wspólnie z istniejącą już od kilku lat internetową sprzedażą do Zamku Książ.

Przedmiotowy projekt jest elementem kompleksowego programu rozwoju i zwiększenia wykorzystania e‐usług publicznych poprzez wdrożenie, aktywizację i popularyzację elektronicznych usług publicznych jako zamiennego, wygodnego, szybszego i tańszego sposobu konsumpcji usług:

• administracji samorządowej (w kanałach A2A, A2B i A2C.),
  • instytucji kultury (w kanale A2C) oraz
  • placówek edukacyjnych (w kanale A2C) w Gminie Wałbrzych.

Powstałe w wyniku realizacji projektu e-usługi będą charakteryzowały się wysokim stopniem e-dojrzałości oraz będą dostępne dla osób niepełnosprawnych, co w zasadniczy sposób wpłynie na poprawę dostępności i jakość usług świadczonych przez poszczególne podmioty/instytucje.

Wartość całkowita projektu: 8 882 669,88 PLN

Wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej: 7 211 705,09 PLN